سوسیس گیاهی اصفهان مشهد همدان

سوسیس گیاهی اصفهان مشهد همدان، محصولی است که قصد معرفی ان را در این مقاله داریم.

سوسیس یک ماده ی غذایی است که بین عموم مردم بسیار طرفدار دارد، ولی اغلب مردم تصور می کنند که در تهیه ی این محصول، از مواد ناسالم استفاده می شود و به همین جهت از خرید ان امتناع می کنند و یا استفاده از ان را محدود کرده اند.

همین موضوع سبب شد که تولیدکنندگان این محصول به فکر سالم سازی آن بیفتند و اقدام به تولید سوسیس گیاهی نمایند که بسیار مورد توجه مردم قرار گرفته است.

سوسیس گیاهی اصفهان مشهد همدان

قیمت سوسیس گیاهی

قیمت سوسیس گیاهی قیمت سوسیس گیاهی به نسبت سوسیس های گوشتی پایین تر است. در تهیه ی سوسیس های گیاهی از هیچ گونه چربی یا کلسترول حیوانی استفاده نشده است، ترکیبات این محصول عبارت است از ذرت و سویا و مخلوط پنیر و نان و …

طعم سوسیس گوشتی تفاوت بسیار زیادی با سوسیس گیاهی دارد زیرا مواد تشکیل دهنده ی سوسیس گیاهی با سوسیس گوشتی، با هم تفاوت دارند.در برخی از انواع سوسیس های گیاهی از کلم بروکلی، قارچ ، ذرت، گل کلم و زیتون نیز استفاده شده است.البته علاوه بر استفاده از مواد گیاهی در تولید این سوسیس ها، چاشنی ها و طعم دهنده های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

در تهیه ی سوسیس های گوشتی از مواد نگه دارنده استفاده می کنند، مصرف زیاد این سوسیس ها به دلیل وجود مواد نگه دارنده بسیار مضر است به همین جهت باید مصرف ان ها را محدود کرد، اما در تهیه ی برخی از سوسیس های گیاهی هیچ خبری از مواد نگه دارنده نیست و همین موضوع سبب سالم بودن این سوسیس ها گردیده است. قیمت این سوسیس ها بسته به مواد به کار رفته در ان بسیار متفاوت است و افراد می توانند سوسیس با طعم مورد علاقه ی خود را به راحتی خریداری نمایند زیرا بر روی بسته بندی همه ی سوسیس ها مواد تشکیل دهنده ی ان ها قید شده است.

سوسیس گیاهی مشهد

سوسیس گیاهی مشهد سوسیس گیاهی مشهد نیز یکی از مراکزی است که اقدام به تولید این سوسیس ها در نوع با کیفیت ان نموده است.هر چند که این نوع سوسیس بیشتر در مرحله ی معرفی به سر می برد و بسیاری از افراد از وجود ان بی اطلاع هستند ولی شهر مشهد در تولید این محصول پیشرو بوده و اقدام به تولید این محصول در سطح گسترده ای نموده است.

یکی از مزایای سوسیس های گیاهی این است که درتهیه ی ان ها از مواد تراریخته استفاده نمی شود ولی طبق دستور وزارت بهداشت اگر زمانی در تهیه ی این محصول از مواد تراریخته استفاده شود، باید روی بسته بندی محصول عنوان تراریخته قید شود تا مشتری حق انتخاب داشته باشد، این موضوع نیز جزو حقوق مشتری به حساب می آید. استفاده از سوسیس های گیاهی برای افرادی که تمایل به استفاده از سوسیس های گوشتی ندارند، گزینه ی بسیار خوبی است،و سبب می شود که ماده ی غذایی سالم تری خورده شود مواد تشکیل دهنده ی این سوسیس ها طوری هستند که حتی می توانیم اجازه ی خوردن ان را به کودکانمان نیز بدهیم.برخی از فروشگاه های عرضه ی محصولات غذایی امکان خرید سوسیس های گیاهی را به صورت انلاین برای مشتریان خود فراهم کرده اند تا افراد برای یکبار هم که شده طعم خوب این سوسیس ها را تست کنند و در صورت رضایت مصرف ان را به دیگران توصیه نمایند.

سوسیس گیاهی ارزان

سوسیس گیاهی ارزان سوسیس گیاهی ارزان است، زیرا در کشور ما قیمت محصولات گیاهی پایین تر از محصولاتی نظیر گوشت است.

پس از خرید سوسیس ها حتما باید ان ها را داخل یخچال نگه داری کنید و به تاریخ انقضای محصول توجه نمایید زیرا مصرف محصول تاریخ گذشته سبب مسمومیت غذایی شده و ممکن است سبب بروز برخی بیماری ها گردد.

بعضی از تولیدکنندگان این محصول از خود خلاقیت به خرج داده و اقدام به تولید سوسیس های گیاهی مخصوص کودکان نموده اند، بر روی بسته بندی این محصولات عکس شخصیت های کارتونی مورد علاقه ی کودکان چاپ شده است. بسیاری از بیماری های مشترک بین دام و انسان از طریق خوردن گوشت های الوده به انسان منتقل می گردد. با مصرف سوسیس های گیاهی دیگر نگرانی بابت انتقال بیماری هایی که به دلیل استفاده از گوشت های ناسالم به انسان منتقل می شود نداشته باشید. بسیاری از افراد برای خوردن مواد گوشتی ممنوعیت پزشکی دارند، به همین جهت مصرف سوسیس های گیاهی می تواند انتخاب خوبی برای ان ها باشد زیرا همانطور که گفتیم در اکثر سوسیس های گیاهی از مواد نگه دارنده استفاده نشده است. اصلا سوسیس های گیاهی نیازی به مواد نگه دارنده ندارند.در اصل مواد نگه دارنده به دلیل حفاظت از مواد گوشتی موجود در سوسیس های گوشتی به ان ها زده می شود و به دلیل عدم استفاده از گوشت در این محصول، دیگر نیازی به استفاده از نگه دارنده ها ی مضر در ان نیست و همین قضیه باعث سلامت بیشتر این محصول گردیده است.

سوسیس گیاهی سویا

سوسیس گیاهی سویا سوسیس گیاهی سویا، یکی از انواع سوسیس های گیاهی است که در تهیه ی ان از سویا استفاده شده و منبع پروتئین به حساب می اید. سویا یکی از گیاهانی است که اکثر اسیدهای امینه را در ترکیبات خود دارا می باشد. سویا کمک زیادی به رشد بچه ها می کند. استفاده از سویا در این سوسیس ها سبب شده که کیفیت ان ها تا حد زیادی افزایش پیدا کند.سویا داری یک ویژگی منحصر به فرد دیگری نیز هست، محصولات گوشتی در دماهای بالا دچار تجزیه می شوند ولی سویا دارای مقاومت حرارتی بسیار بالایی است و حتی در دماهای بالا ساختار خود را حفظ می نماید.استفاده از سویا در سوسیس های گیاهی کمک زیادی به سفت و ابدار شدن سوییس می نماید.به همین جهت بسیاری از تولید کنندگان سوسیس های گیاهی، سویا را جزو مواد اصلی سوسیس های گیاه قلمداد می کنند.در ازمایشهای انجام شده در ازمایشگاه ها میزان پروتئین موجود در سوسیس های گیاهی سویا بالاتر از سوسیس های گوشتی است.ضمنا در تولید این نوع از سوسیس ها به جای استفاده از چربی مضر حیوانات از چربی سالم گیاهان استفاده شده است به همین دلیل بسیاری از افرادی که رژیم گیاه خواری دارند، استفاده از سوسیس های گیاهی سالم را در برنامه ی غذایی خود گنجانده اند. سوسیس گیاهی مجوزهای لازم از سازمان غذا و دارو را دریافت کرده و مورد تایید انان است زیرا از استانداردهای مورد نظر ان ها برخوردار است و این موضوع سبب اطمینان خاطر خریداران این محصول گردیده است.